Ten najlepszy prezent dla ojca

Kupowanie prezentu dla ojca zwykle powinno nam się kojarzyć z czymś przyjemnym i miłym, bowiem obdarowujemy bliską nam osobę upominkiem. Jednak czasami kończą nam się pomysły na to, czym obdarować swoich bliskich lub zostawiamy zakupy na ostatnią chwilę i dobre uczucia zastępowane są przez zdenerwowanie i strach. Mimo to istnieje antidotum na takie sytuacje – jedna rzecz, o tysiącu twarzy i z wygodną możliwością zakupu przez Internet. To książka.

Remedium na brak pomysłu na prezent dla ojca

Ilu mężczyzn, tyle charakterów. Dla każdego można znaleźć odpowiedni gatunek książki lub nowe dzieło ukochanego autora. Dla młodych tatusiów, którzy dopiero odnajdują się w swojej nowej roli, idealne będą książki poradnikowe. Przygotują go na nowe przeżycia związane z pojawieniem się na świecie małej istotki, oraz na kolosalne zmiany w jego życiu. Pokażą mu jak je przetrwać i przekażą odpowiednie strategie na pierwszy rok życia. Warta polecenia jest książka Maiwald Stefan “Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie.” Autor jest ojcem kilkorga dzieci, więc można mu zaufać i obdarować świeżo upieczonego tatusia tą książką.

A może powieść?

Dla wielbicieli kryminałów oraz thrillerów również jest cała masa tytułów i autorów bestsellerów. Dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z historią o “Ojcu chrzestnym” Mario Puzo, to książka numer jeden na liście. Jest niezwykle intrygująca i wciągająca. Oprócz klasyków można też wybrać bardziej aktualne książki, np. “Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins. Jest w niej zagadka, intryga i wciągająca fabuła, która nie pozwala odłożyć powieści aż do jej dokończenia.

Gdy nasz ojciec jest z kolei zapalonym podróżnikiem, warto jest mu podarować książkę podróżniczą. Na rynku jest ich całkiem spory wybór. Karol Lewandowski, autor serii książek “Busem przez świat” opowiada o przeżyciach swoich i przyjaciół w krajach na całym świecie, m.in. w Ameryce, Australii oraz w Europie. Można w ten sposób podsycić chęć do podróży taty albo wskazać mu kolejne kraje do odwiedzenia. W innym stylu jest książka “Podróże marzeń” wydawnictwa SBM. Przewodnik prezentuje trasy zwiedzania, które prowadzą przez wszystkie kontynenty globu. Opatrzona jest fotografiami oraz opisami poszczególnych miejsc na mapie. Z pewnością ułatwią one wybór kolejnego miejsca do zwiedzenia.

Warte polecenia na prezent dla ojca są również biografie znanych ludzi (http://www.taniaksiazka.pl/t/najlepsze-prezenty-na-dzien-ojca). Pokazują one sposób życia innych osób, przybliżają nam ich myśli i zachowania. Czytanie ich poprawia zdolność do odczuwania empatii i kreatywności oraz wzmacnia niejednoznaczne myślenie. Dla ojca warto polecić biografię pt. “Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” autorstwa Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego. To powieść, która zapiera dech, opowiadając o granicach ryzyka, które bywają również granicami człowieka. Jest pełna determinacji i odwagi.

Książki są prezentem uniwersalnym. Potrafią przenieść w inny świat, wciągnąć w wartką akcję, niekiedy wzruszyć i zmusić do refleksji. Albo służyć pomocą i radą w nowych wyzwaniach w życiu. Dla każdego mężczyzny można odnaleźć najbardziej pasujący mu temat książki. A gdy to zrobimy, damy mu w prezencie furtkę do nowego świata – nowej książki.

Prezent zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com